Odblaskowa Szkoła

Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w akcji „Odblaskowa szkoła”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci.

W ramach akcji, 18.09 najmłodsi  uczniowie naszej szkoły spotkali się  z przedstawicielką Straży Miejskiej.  Uczniowie klas 1 oraz przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca straży miejskiej oraz z jakimi sprawami można sie do niej zwracać.
Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Zostaly omówione zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto pani strażnik podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał kamizelkę odblaskową.  Dzieci obiecały, że chętnie będą ją nosić ponieważ wiedzą, jak ważne jest aby być widocznym na drodze.