KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Jakub Krok, Ania Kapela, Marek Bogusz i już po raz drugi Tymoteusz Sowa z klasy 8a zostali Laureatami  VII Międzynarodowego Konkursu Literackiego Młodzież pisze wiersze, Berlin 2109, w którym to konkursie brało w tym roku udział 192 uczniów  z Niemiec, Polski, Danii, Islandii i Luksemburga.

Jakub to Laureat I miejsca w kategorii „najlepszy wiersz autorski”,

Marek i Tymek to Laureaci II i III miejsca w kategorii „najlepsze tłumaczenie ulubionego wiersza polskiego na język niemiecki”, zaś Ania została uhonorowana II miejscem  w  kategorii „najlepsze tłumaczenie ulubionego wiersza niemieckiego na język polski”. Poza zdobyciem atrakcyjnych nagród rzeczowych, zwycięski zespół spędził  wraz ze swoją Wychowawczynią,  panią wicedyrektor Elżbietą Sadowską  4 dni w stolicy Niemiec, gdzie wziął  udział nie tylko w uroczystej prezentacji Laureatów w Domu Poezji w Berlinie.

Laureaci uczestniczyli także  w warsztatach literackich oraz warsztatach translatorskich. Mieli też okazję poznać równie utalentowanych zwycięzców innych kategorii, wysłuchać  ich utworów , zwiedzić miasto, poznać jego  dramatyczna historię, naznaczoną przede wszystkim tragedią Muru Berlińskiego , a na Wyspie Muzeów podziwiać Panoramę Pergamonu.

Gratulujemy sukcesu!!!