Ślubowanie Pierwszoklasistów!

Idą pierwszaki, dawne maluchy
Jeden w drugiego to same zuchy
Buzie umyte i ręce czyste
Każdy na plecach dźwiga tornister
Z bijącym sercem stoją przed szkołą
Jak im tu będzie?
Chyba wesoło!

Poniedziałek 14 września był dla nas szczególnym dniem - nasza szkolna rodzina powiększyła się o 69 nowych osób.

W poczet uczniów przyjęci zostali pierwszoklasiści. Klasy 1a, 1b, 1c i 1d przygotowywały się do tego dnia bardzo długo. Poloneza ćwiczyły z takim zaangażowaniem, że podobno nawet na przerwach co trzeci krok robiły ukłon :) A wszystko po to, by w dniu ślubowania zaprezentować się jak najlepiej i udowodnić, że zasługują na zaszczytne miano uczniów naszej szkoły. Bo przecież każdy uczeń wie, jaki jest znak każdego małego Polaka, wie, jak posługiwać się ołówkiem i piórem, potrafi coraz sprawniej liczyć, zna przepisy ruchu drogowego... Na szczęście starsi koledzy docenili starania pierwszoklasistów i zgodzili się przyjąć ich w swoje grono.
W podniosłej chwili ślubowania, kiedy sztandar pochylił się przed pierwszakami, a małe ręce skierowały się w jego stronę w geście przysięgi, niejedno serce drgnęło i w niejednym oku pojawiła się łza.
Zrobiliście kolejny krok w dorosłe życie.
Będziemy ten dzień bardzo długo pamiętać.
Powodzenia!