Odblaskowa szkoła - straż pożarna i ratownik

Pierwsze klasy po raz kolejny miały interesujących gości.  Dzisiaj, tj. 18.10,  odwiedził nas zawodowy strażak,  pan Michał  Szewczyk oraz ratownik medyczny, pan Tadeusz Dwornik.
Tym razem dzieci uczyły się nie tylko słuchając, ale przede wszystkim poprzez działanie. Odważni ochotnicy mogli odegrać scenkę wzywania pomocy do wypadku. Jak wiadomo, w stresie nie jest to latwe, ale młodzi adepci ratownictwa poradzili sobie doskonale, zachowali zimną krew i odpowiadali na pytania ratownika bezbłędnie i w głębokim skupieniu.
Pierwszoklasiści nauczyli się również, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Poradzili sobie z właściwym ułożeniem dużo większego od nich strażaka :)

Goście zwrócili  rownież uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze i konieczności noszenia odblasków, które sprawią, że będziemy bardziej widoczni na drodze.

Strażak zaprosił wszystkich do jednostki Straży Pożarnej w Krakowie, gdzie w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach będzie można zobaczyć jak wygląda prawdziwa praca strażaków. Już nie możemy doczekać się  tego wyjazdu.

Na zakończenie spotkania,  Ola z 1d przekazala wszystkim pierwszakom prezenty od jej firmy mamy. W plecakach uczniowie mogli znaleźć odblaskowe gadżety, które przydadzą się podczas jesiennych spacerów.
Dziękujemy bardzo naszym gościom za ważną  lekcję o bezpieczeństwie oraz pani Monice  Ślimakowskiej - Krawczyk i firmie Brembo Poland Sp. z o.o. za prezenty dla wszystkich pierwszaków.