8 listopada – Dzień Drugiego Śniadania

Szkolna rzeczywistość stawia przed nami liczne wyzwania. Co dnia trzeba koncentrować się na nauce pisania, mobilizować umysł do logicznego myślenia na matematyce, z energią brać udział w ćwiczeniach, projektach, zabawach… Jak sprawić, by w natłoku  zadań nie zabrakło nam paliwa do działania?

Odpowiedź jest prosta: DRUGIE ŚNIADANIE!

8 listopada jest obchodzony jako Dzień drugiego śniadania. W obchody te z apetytem włączyli się uczniowie klas pierwszych ze swoimi wychowawczyniami. Własnoręcznie przygotowywali zdrowe, kolorowe i bardzo smaczne kanapki, bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, by potem schrupać je ze smakiem. Nie zapomnieli także poczęstować spotkanych na świetlicy czy na korytarzu kolegów, przypominając im przy okazji, że drugie śniadanie to ważna rzecz. Pozwala nam czuć się zdrowo i być w pełni sił przez cały dzień.

Była to również okazja, by zapamiętać sobie pięć najważniejszych zasad zdrowego życia, czyli:

1. Codziennie zjadaj 5 posiłków, najlepiej w 3-godzinnych odstępach.

2. Pij wodę! 1,5 l dziennie.

3. Do szkoły wychodź PO śniadaniu, oraz ZE śniadaniem w plecaku (bo żeby zjeść drugie śniadanie, najpierw trzeba zjeść pierwsze!).

4. Jedz jak najwięcej warzyw i owoców.

5. Ruszaj się, bo ruch to zdrowie!

Po tak pożywnym drugim śniadaniu oraz zdrowej dawce wiedzy pierwszoklasiści w znakomitej kondycji i z uśmiechem na twarzach ruszyli podbijać świat! To znaczy, na razie na następne lekcje. Ale z drugim śniadaniem w plecaku, to i na podbijanie świata przyjdzie pora.