Dni Otwarte Nowodworka

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie pragnie serdecznie zaprosić na dzień otwarty Nowodworka - po raz pierwszy w formie wirtualnej.

I Liceum w Krakowie to najstarsza, ponadpodstawowa szkoła świecka w Polsce, działająca nieprzerwanie od 1588 roku. Szeregi Nowodworskiej rodziny dumnie reprezentują wybitni absolwenci, jak Król Jan III Sobieski, Józef Bem, Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Joseph Conrad, Tadeusz Boy-Żeleński, Sławomir Mrożek, Gustaw Holoubek i wielu innych.

Nowodworek od lat zajmuje czołowe miejsca w konkursach i rankingach. W 2020 roku szkoła została sklasyfikowana jako 17. w Polsce według Rankingu Perspektyw, może pochwalić się zwycięstwem w ogólnopolskim konkursie „Szkoła z tradycją” i otrzymaniem tytułu „Szkoła z pasją".

Podczas dnia otwartego będą Państwo mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz zobaczyć spoty filmowe, które przeniosą Państwa w centrum świata I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie!

Zapraszamy!