Wycieczka do lasu - spotkanie z leśnikiem

W środę 9 czerwca  uczniowie klasy klasa 2 a  wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Niepołomice na spotkanie z Leśnikiem.  Wycieczka miała na celu  bezpośrednią  obserwację  naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt.  Spacerując  po puszczy  z Leśnikiem  poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze. Przypomniały sobie warstwową budowę lasu.  Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków.  Uczniowie wykazali  się dużą  wiedzą  na temat zasad zachowanie się w lesie,  ochrony przyrody oraz tego co wolno, a czego nie wolno robić w lesie.  Wycieczka  przyrodnicza zakończyła się  na polanie z urządzeniami do ćwiczeń.  Wszyscy uznali wycieczkę za intersującą i udaną.

Wychowawczyni  klasy 2a

Beata Strzelecka