Ślubowanie pierwszaków

Dnia 22 września 2021 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Dyrektor szkoły, Pani Jadwigi Ptasznik, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszaków.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Po zakończonej prezentacji zgodnie stwierdzono, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały oficjalnie włączone do społeczności Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.
Drogie Pierwszaki
Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia????
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. ????