Obietnica Zuchowa w 5GZ "Leśne Ludki"

Obiecuję być dobrym zuchem i zawsze przestrzegać Prawa Zucha. Takie słowa 7 grudnia wypowiedziało 31 zuchów z 5 GZ "Leśne Ludki".

Oczywiście najpierw zuchy musiały wykazać sie znajomością Prawa Zucha, pokazać, że pamiętają o swoich obowiązkach, przejść próby odwagi, milczenia oraz zjeść miksturę "wyparzającą" jezyki, która sprawi, że nikt juz więcej nie skłamie. Zaproszeni goście, Pani dyrektor hm. Jadwiga Ptasznik i przedstawicielka hufca Wieliczka, druhna pwd. Klaudia Głuszczak stwierdziły, iż wszyscy kandydaci sa godni nosić na mundurze znaczek zucha, po czym nastąpiło uroczyste złożenie obietnicy.

Od tej chwili pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego stały się następujące zuchy:

Natalia Banach

Adam Sukcik

Kornelia Szewczyk

Ola Ślimakowska

Trzeba przyznać, że gromada zuchowa pięknie prezentowała sie w umundurowaniu i na pewno bedzie widoczna w społeczności szkolnej i Wegrzc Wielkich.

Tę niezwykłą zbiórkę zakończyło tradycyjne puszczenie iskierki.