DETEKTYWI W BIBLIOTECE

Tuż przed świętami klasa 2b wraz z wychowawczynią wybrali się do Biblioteki Gminnej na lekcję biblioteczną. Przemiła bibliotekarka Pani Ewelina wprowadziła uczniów w detektywistyczny świat Lassego i Mai, czytając im fragment książki, a potem uczyniła każdego ucznia detektywem - najpierw wszyscy dowiedzieli się, na czym polega praca detektywa i jakie powinien posiadać cechy, a potem rozwiązywali różnorodne zagadki związane z Wielkanocą, krzyżówki, szyfrowali karty personalne i rozpoznawali osoby po opisie. Wszyscy niezwykle miło spędzili czas i już zapowiedzieli chęć przeczytania dalszego ciągu książki, ale też przeczytania całej serii książek. I o to chodzi - czytanie jest magiczne, przenosi nas w inny wymiar rzeczywistości! Książka nie tylko bawi, ale i uczy :)