Wrześniowe podsumowanie u Leśnych Ludków

5 Gromada Zuchowa Leśne Ludki rozpoczyna kolejny rok przygód i dobrej zabawy :) W tym roku szkolnym drużynową nadal jest Katarzyna Nowak, natomiast do  przybocznych Zuzanny Stachury i Natalii Krawczyk dołączyła Katarzyna Konarska oraz Alicja Pawłowska.

Zbiórki odbywają się co dwa tygodnie, w środy, w godzinach 16.30 - 18.00. Oczywiście poza zbiórkami w szkole będą również zbiórki w terenie oraz wyjazdy na imprezy hufcowe.

Co działo się we wrześniu?

• 5 września zuchy, które opuściły gromadę przed wakacjami, oficjalnie zostały przyjęte do drużyny harcerskiej. Ale najpierw musiały wykonać szereg zadań podczas gry terenowej, którą przygotowali harcerze z 1 DH D.R.E.S.Z.C.Z. Wszystkim nowym harcerzom życzymy powodzenia!!

• 7 września przedstawiciele Leśnych Ludków reklamowali gromadę wśród rodziców pierwszaków :)

• 14 września odbyła się pierwsza zbiórka, na której pojawiło się sporo chętnych dzieci, pragnących dołączyć do Gromady. Kandydaci dowiedzieli się, że należy przestrzegać Prawa Zucha i bliżej poznali jedno z nich: "Zuch jest dzielny". Podczas majsterki zuchy wykonały tarcze rycerskie, a w czasie zabaw sportowych, wykazały się nie lada dzielnością :)

• W dniach 16-18 września przedstawiciele Leśnych Ludków wzięli udział w Inauguracji Roku Harcerskiego, która odbyła się w Myślenicach. Moc atrakcji sprawiła, że zabawa była przednia. Zuchy miały też okazję do integracji z innymi gromadami z całego województwa oraz do spotkań ze znajomymi z obozu letniego w Jantarze.

• 28 września na drugiej zbiórce, nastąpił podział na szóstki, wybrano nowych szóstkowych. Poznaliśmy też trzecie Prawo Zucha i zuchy wiedzą już, że kłamstwo nie popłaca :)