Pasowanie uczniów klas 1 na Czytelników Biblioteki Szkolnej

W listopadzie w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Był to kolejny ważny dzień dla pierwszoklasistów, stali się oto bowiem prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki. Podczas tego wydarzenia uczniowie poznali pomieszczenia biblioteki szkolnej i jej księgozbiór, a także zapoznali się z „Królową Biblioteki” – książką wpisaną jako pierwszą do księgi inwentarzowej. Zasady zachowania się w bibliotece oraz te dotyczące traktowania książek też uczniom już nie są obce. Po złożeniu uroczystego ślubowania pierwszoklasiści otrzymali upominek w postaci książek oraz pamiątkowy dyplom. Spotkania przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Mamy nadzieję, że najmłodsi uczniowie będą często i z uśmiechem zaglądali do szkolnej biblioteki, a także chętnie czytali książki.