Wycieczka klas 6b i 6c do Wrocławia

W dniach 19 – 21.04 klasy 6b i 6c odwiedziły Wrocław.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Ostrów Tumski – najstarszą, zabytkową część Wrocławia, Stare Miasto oraz oglądaliśmy Panoramę Racławicką – obraz 114 x 15 m przedstawiający pierwszą bitwę insurekcji kościuszkowskiej stoczoną z wojskami rosyjskimi pod Racławicami.

Drugiego dnia odwiedziliśmy ZOO wraz z robiącym niesamowite wrażenie Afrykarium. Zdjęcia z oceanarium nie oddają tego co widzieliśmy i odczuwaliśmy na żywo, ale można poczuć chociaż tego namiastkę. Zwiedziliśmy również Halę Stulecia wraz z interaktywnym Centrum Poznawczym. Znajduje się ona na liście UNESCO, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Następnie złapaliśmy oddech w największym w Europie ogrodzie typu japońskiego – Ogrodzie Japońskim.

Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy spojrzeniem na Wrocław z Punktu Widokowego zlokalizowanego na 49. piętrze Sky Tower. Następnie udaliśmy się do fascynującego miejsca – Hydropolis – centrum wiedzy na temat wody. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Prezentacji przewodnika towarzyszyły różnego rodzaju nowoczesne formy multimedialne i nie tylko. W dobrych humorach zadowoleni z wycieczki wracaliśmy ze śpiewem na ustach do domu.

Zapraszamy do obejrzenia naszych wspomnień w formie zdjęć.