Wycieczka do Berlina - W drodze powrotnej z Berlina do Węgrzc Wielkich.

W piękny, słoneczny poniedziałek 29 maja grupa 44 uczniów wraz z opiekunami dotarła do Berlina.
Ta trzymilionowa metropolia wymaga nie lada wyzwania. W pierwszym dniu pobytu zwiedziliśmy najbardziej znane miejsca, takie jak Brama Brandenburska, Potsdamer Platz, Aleje Unter den Linden, Kolumnę Zwycięstwa, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Katedrę Berlińską, resztki  Muru Berlińskiego, Checkpoint Charlie oraz przejście graniczne będące symbolem zimnej wojny. Kolejny dzień to dalszy ciąg atrakcji. Podziwialiśmy panoramę Berlina ze szklanej kopuły umieszczonej na budynku Parlamentu Niemieckiego. Szczególne wrażenie zrobiło na Nas Muzeum Pergamonu z wystawą 3D.

Ostatnim punktem wycieczki był Wrocław. Dzięki przewodnikowi mieliśmy okazję poznać kawałek historii tego pięknego miasta.