SORE ADRESY POMOCY

Drodzy Rodzice !

Edukacja większości dzieci przebiega „gładko”. Odnalezienie się i radzenie sobie z wymaganiami szkolnej rzeczywistości jest w zasięgu ich możliwości. Niektórzy uczniowie odkryją, że mają szczególne zdolności w jakiejś dziedzinie. Będą też dzieci , które napotkają różnego rodzaju trudności. Trudności te mogą dotyczyć procesu adaptowania się do nowej sytuacji, relacji z kolegami czy koleżankami w klasie, opanowania umiejętności szkolnych (czytania, pisania, liczenia) lub wiedzy z poszczególnych przedmiotów, relacji z nauczycielami.

Każdy rodzic stara się pomóc swojemu dziecku najlepiej jak potrafi zarówno w nauce, jak i innych zadaniach, które stawia przed nim szkoła. Czasem jednak nie wiadomo, jak dziecku pomóc. Bywają też sytuacje, w których rodzicielska pomoc nie wystarczy, problemy, którym samemu trudno zaradzić, znaleźć rozwiązanie.

Poniżej kilka przykładów:

· Twoje zdolne dziecko nie potrafi opanować ortografii. Jak mu pomóc?

· Twoje dziecko tak przeżywa pójście do szkoły, że często przed wyjściem z domu boli je brzuch. Jak mu pomóc?

· Twoje dziecko ma problemy z nauką. Ty i mąż nie jesteście w stanie go wesprzeć. Jak mu pomóc? · Twoje dziecko nie może usiedzieć spokojnie nawet pięć minut, nauczyciele skarżą się, że dezorganizuje im to pracę. Jak mu pomóc?

· Twoje dziecko nie słucha ani Ciebie, ani nauczycieli. Jak mu pomóc?

· Jeżeli cała Rodzina znajduje się w kryzysie, doświadcza przemocy , kiedy czujemy się bezradni i osamotnieni...

Wtedy warto skorzystać z pomocy podanych niżej instytucji :

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieliczce

ul. Słowackiego 49
32 - 020 Wieliczka
e-mail: sekretariat@poradnia-wieliczka.pl

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce

tel. / fax 278-19-55  278-45-61
tel. / fax   278-38-72 278-21-40

e-mail: sekretariat@mgopswieliczka.pl oraz przeciwprzemocy@mgops.pl

Zespół ds. Profilaktyki, Ochrony Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych
Zespół Terapeutów :