SPOTKANIE Z TADEUSZEM KOŚCIUSZKĄ

W maju 2014 zuchy przeniosły się z pomocą naszego Teleportu do czasów działalności Tadeusza Kościuszki. Poznawały sylwetkę wielkiego bohatera narodowego i przykładnego patrioty. Zuchy zapisały się do Szkoły Rycerskiej – tej samej, do której uczęszczał Tadeusz Kościuszko. Uczyły się w niej musztry, łaciny, matematyki i geometrii. Na szczęście pomyślnie zdały egzamin końcowy. Poznały okoliczności, które doprowadziły do insurekcji kościuszkowskiej. Dowiedziały się także, kim byli kosynierzy i jakiej broni używali podczas powstania kościuszkowskiego. Zuchy stoczyły bitwę pod Racławicami– wojska rosyjskie przegrały z kretesem. Zuchy także zbudowały fantastyczne makiety fortów. Wszyscy spisali się na medal, wykazali się męstwem i zdobyli kolejną już sprawność, tym razem Tadka.