TURNIEJ SZACHOWY

W piątek 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły i Rady Rodziców. Zorganizowały i prowadziły go nauczycielki Katarzyna Krakowiak i Barbara Studzińska, asystowała Agata Urych. W zawodach wzięło udział 23 uczniów, w tym tylko dwie dziewczynki - Iga Małopolska i Nikola Król. Każdy zawodnik rozegrał siedem partii po 30 minut każda. Klasyfikacji końcowej dokonano w dwóch kategoriach wiekowych: I - III  oraz  IV – VI.

Uczestnicy turnieju, szczególnie ci młodsi, przeżywali wiele emocji, niektórzy pierwszy raz grali w turnieju, pierwszy raz z zegarem szachowym. Musieli też przestrzegać etykiety turniejowej – podawać rękę przeciwnikowi przed partią i po niej, przyznawać się do błędu, szanować przeciwnika podczas gry.

Zwycięzcami w kategorii uczniów młodszych zostali: I miejsce i puchar - Mateusz Woroń, II miejsce – Franciszek Gadowski i III miejsce – Konrad Czyż.

W kategorii uczniów starszych najlepsi byli: I miejsce i puchar - Szymon Woroń,
II miejsce – Grzegorz Duda
i III miejsce – Jakub Krok.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej pięknej dyscyplinie!