Wycieczka do Straży Pożarnej w Wieliczce

W dniu 5 października klasy 1b i 1c udały się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Po przybyciu na miejsce dzieci serdecznie przywitał tatuś naszego kolegi Bartka, który ciekawie opowiadał nam o pracy strażaków. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy narzędzia i samochody strażackie. Mogliśmy nawet usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Później oglądaliśmy dyżurkę, w której przyjmowane są zgłoszenia do pożarów i innych wypadków. Jednak największą frajdą była możliwość przymierzania prawdziwego hełmu i stroju strażaka. Był to dla nas też sprawdzian znajomości numeru telefonu do straży pożarnej i numeru alarmowego. To cenne edukacyjne spotkanie ze strażakami dało nam wiele radości, ale też wzbogaciliśmy wiedzę na temat bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Składamy serdeczne podziękowanie tatusiowi Bartka, panu Jackowi Pietrasowi, i pracownikom Straży Pożarnej w Wieliczce, którzy umożliwili nam zwiedzanie.