Spotkanie z policjantem

W środę 11 października w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” wszyscy uczniowie z klas 0 – 3 wraz z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Wieliczce, który przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, ale i poszerzył ich wiadomości w tym zakresie, a także opowiedział kilka prawdziwych zdarzeń „ku przestrodze”.

Uczniowie zaś pochwalili się znajomością zasad bezpieczeństwa, odpowiadając na pytania gościa oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę „Znaczki odblaskowe” i wygłosili chórem wierszyk, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Oczywiście mieli okazję zadać policjantowi mnóstwo nurtujących ich pytań oraz zobaczyć atrybuty policjantów, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów. Spotkanie było bardzo ciekawe, a wiedza z niego wyniesiona bezcenna.