Spotkanie ze strażakami z Czarnochowic

W piątek 13 października w ramach akcji Odblaskowa Szkoła do szkoły w Węgrzcach Wielkich przyjechali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnochowic. Dzieci z klas młodszych miały okazję zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego, oglądały sprzęt ratowniczy, brały udział w pokazie pierwszej pomocy oraz same mogły poćwiczyć układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Wysłuchały pogadanki na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze oraz w jaki sposób unikać i nie ufać obcym. Przypomnieli sobie numery alarmowe. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadkach. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych. Bardzo dziękujemy strażakom za spotkanie, które minęło w miłej atmosferze.