Klasa IIb w fabryce cukierków w Krakowie

W poniedziałek 16 października uczniowie klasy II b  pojechali pociągiem do Krakowa na warsztaty do  najmniejszej fabryki cukierków

„ Ciuciu”. W manufakturze  można było  zobaczyć, jak wytwarzano słodycze kilka wieków temu. W tego typu łakociach nie znajdzie się miejsca na konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty. Panie pokazały dzieciom jak produkuje się pyszne smakołyki z kolorowymi wzorkami w środku.

Oczywiście nie mogło się obyć bez degustacji. Następnie każdy uczeń  samodzielnie wykonał swojego fantazyjnego lizaka.  Po „słodkiej przygodzie”  dzieci udały  się na krakowski Rynek.  Podziwiały  zabytki znajdujące się w obrębie rynku, między innymi: Sukiennice, Kościół Mariacki, Wysłuchały hejnału, duże wrażenie na dzieciach wywarł Barbakan i  Brama Floriańska.

Wycieczka upłynęła w przyjemnej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki.

wych. Beata Strzelecka