Ślubowanie Pierwszaków

W czwartek 26 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Przybyłych na ceremonię gospodarzy, gości oraz głównych bohaterów dnia– pierwszaków, przywitała reprezentacja uczniów z klasy 3 gimnazjum, zaś pierwszaki dały pokaz swoich umiejętności i możliwości, pięknie prezentując program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń Barbary Studzińskiej, Agaty Urych, Renaty Sawickiej-Kot, Bernadetty Pyrkowskiej oraz Anny Olesiak.

Najważniejszą dla siebie uroczystość pierwszaczki rozpoczęły polonezem – jak nakazuje tradycja naszej szkoły, potem prezentowały mnóstwo piosenek i wierszyków. Wzbudziły wiele emocji i zachwytów wszystkich zgromadzonych gości, którym uśmiech nie schodził z twarzy, a brawom nie było końca. Po części artystycznej pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor Jadwiga Ptasznik dokonała ceremonii pasowania na ucznia. Gimnazjaliści przekazali pierwszakom wiele dobrych rad, złożyli im życzenia i przyjęli do braci uczniowskiej. Wszyscy świętowali dalej już w swoich klasach, gdzie czekały na nich pyszności przygotowane przez Rodziców i mnóstwo prezentów. Uczniowie otrzymali też podarunek od Banku Spółdzielczego – książeczki SKO. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz pełni optymizmu i pozytywnych emocji zakończyli świętowanie późnym popołudniem. I oby takie uczucia towarzyszyły wszystkim przez cały rok szkolny i kolejne lata, czego wychowawcy wszystkim życzą.