PROJEKT „ARTYSTYCZNY MISZ-MASZ”

Uczniowie z klasy 1a wzięli udział w autorskim projekcie „Artystyczny MISZMASZ” realizowanym w ciągu całego roku szkolnego przez wychowawczynię Barbarę Studzińską

W ramach projektu uczniowie poznawali różne techniki plastyczne i tworzyli własne prace, ale też poznali nieco historii.

Poznały początki rysunku, oglądały malowidła wykonane na ścianach i sklepieniach jaskini w Akwitanii – Lascaux oraz  kilku innych jaskiniach w Hiszpanii i Bułgarii. Zafascynowane tymi prostymi rysunkami również wykonywały podobne. Rysowały węglem drzewnym, a podpisywały się tak, jak to dawno robiono – odbiciem własnej dłoni. Wykonały samodzielnie masę solną, a z niej piękne serce dla mamy, które potem malowali farbami. Angażując się w akcję „Odblaskowa szkoła” wykonały projekty znaczków odblaskowych. Przed świętami tworzyły niecodzienne kartki świąteczne na metalicznej folii. Poznały też kamień, jako materiał artysty, na którym malowały miłe wspomnienia. A ponieważ taniec jest też formą sztuki, uczyły się układu z szarfami, który zaprezentowały na Festynie Rodzinnym.

W ramach projektu uczniowie odwiedzili również Dom Jana Matejki w Krakowie, gdzie nie tylko lepiej poznali sylwetkę Jana Matejki oraz jego życie i twórczość, ale także dowiedziały się wiele o pracy malarza artysty – jego atrybutach, wyposażeniu pracowni i narzędziach pracy, niektórych technikach plastycznych oraz skąd czerpie malarz wizje do malowania obrazów i jak tworzy nowe kolory. Na warsztatach wykonały też w grupie i we współpracy kreatywny obrazy z tkanin oraz indywidualny obraz techniką kolażu.

W ciągu całego roku można było podziwiać ogromne zaangażowanie we wszystkie działania artystyczne, jakich się podejmowali. A małe co-nieco można podpatrzeć na zdjęciach.