POMARAŃCZOWY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

13 listopada społeczność naszej szkoły od samego rana  stworzyła drużynę ambasadorów świata wolnego od przemocy. Zarówno młodsi jak i starsi rozmawiali o sprawach ważnych dla dzieci, bo przecież mamy prawo do miłości, wolności, rodziny, bezpieczeństwa, nauki
i zabawy... Mamy prawo do wyrażania uczyć i mamy prawo do emocji.

Nasi młodsi uczniowie poznali słonia Elmera, słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół, uczy najmłodszych empatii i zauważania potrzeb innych.
Natomiast starsi uczniowie podjęli dyskusję na temat poszanowania drugiego człowieka, jego praw i emocji. Podsumowaniem ich rozmowy stał się kolaż z serc „Mam prawo do…”.

W spotkaniach z uczniami wzięli udział przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Naszą solidarność ze wszystkimi, którzy dążą do tego, by nie było żadnego  nacechowanego przemocą zachowania,  wyraziliśmy, zakładając pomarańczowe koszulki, sweterki lub chociażby pomarańczową wstążkę.

W te zintegrowane działania włączyła się też nasza szkolna stołówka, gdyż nawet na talerzach królował kolor pomarańczowy, ponieważ specjalnie tego dnia zaserwowano  zupę dyniową    ( pomarańczowa oczywiście) oraz surówkę z marchewki w mocno marchewkowo- pomarańczowym kolorze.