ODBLASKOWI W PRZEDSZKOLU ORAZ W ZAKŁADZIE MECHANICZNYM

26.10.12 r. wybraliśmy się z „odblaskowym przedstawieniem” do Przedszkola „Alladyn” w Strumianach. Uczniowie ze szkoły podstawowej chcieli pokazać swoim młodszym kolegom z przedszkola jak ważne jest bezpieczne zachowanie się na drodze. Mali aktorzy często podkreślali wagę noszenia kamizelek odblaskowych.

Przedszkolaki były zachwycone przedstawieniem, zadawały wiele pytań. Dzieliły się swoimi obserwacjami, odnośnie nie zawsze prawidłowych zachowań innych użytkowników ruchu drogowego.

Tego dnia odwiedziliśmy także pobliski zakład mechaniczny. Właściciel-ojciec ucznia kl. I, udzielił uczniom kilku ważnych wskazówek nt. bezpiecznego poruszania się po drodze. Podkreślił, że bezmyślne, nierozsądne zachowanie na drodze może zakończyć się uszkodzeniem ciała, poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią. Dodał, że zabawa piłką w pobliżu drogi jest częstą przyczyną uszkodzeń auta, a nawet poważnych w skutkach wypadków.

Pan zwrócił także uwagę, na bezwzględną konieczność noszenia kamizelek odblaskowych oraz na dłuższą drogę hamowania pojazdów w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym.

Mamy nadzieję, że wszystkie starania, akcje organizowane przez naszą szkołę przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.