DZIEŃ BEZPIECZNEGO ROWERZYSTY

Dnia 11 października 2013 roku w naszej szkole zorganizowano „DZIEŃ BEZPIECZNEGO ROWERZYSTY”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV do VI. Celem akcji była popularyzacja wśród uczniów bezpiecznego poruszania się po drogach. Akcja ta była bardzo potrzebna naszej szkole gdyż,  wielu uczniów dojeżdża do szkoły na rowerze. Akcja składała się z dwóch etapów – teoretycznego, w którym chętni uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego na komputerach oraz praktycznego, w którym musieli pokonać trasę składającą się z różnego rodzaju „przeszkód”. Suma punktów dodatnich z testu i ujemnych z toru wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się uczniowie Klaudia Bigos, Michał Tabor i  Kacper Uchacz. Gratulujemy!

W trakcie akcji wszystkim uczniom przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, w tym o stroju odpowiednim dla rowerzysty, czyli kamizelce odblaskowej oraz kasku.

Organizatorami ,,DNIA BEZPIECZNEGO ROWYRZYSTY" byli Panowie: Krzysztof Grochal i Krzysztof Rubiś. Mamy nadzieję, że rowerzyści z naszej szkoły będą pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i zastosują je w praktyce.