AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym 2015/2016 wszyscy Pierwszoklasiści naszej szkoły wzięli udział w siódmej już edycji „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, czy korzystania z internetu. Dzieci otrzymały książeczki edukacyjne z ćwiczeniami, zadaniami i zabawami oraz cennymi radami Puchatka przygotowanymi specjalnie z myślą o Pierwszoklasistach, dzięki którym mogą przyswajać i utrwalać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Również wszyscy rodzice otrzymali broszury informacyjne. Po serii zajęć uczniowie rozwiązali Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, z którym świetnie sobie poradzili, a nasza szkoła otrzymała certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka!